Od klasické silniční cyklistiky, přes po závody v terénu či sjezdy až po vyjížďky na horském kole.
K nejčastějším poraněním, ke kterým dochází v souvislosti s cyklistikou, jsou poranění hlavy, krku, zad, kolena a horních končetin.
Krk a záda
Cyklista během jízdy často udržuje stejnou polohu po dlouhou dobu. Pro záda a krk to bývá velmi zatěžující. Je velmi důležité mít kolo dobře upravené na svou postavu. Konkrétně pro problémy se zády je zásadní poloha sedla, zatímco u problémů s krkem naopak může pomoci upravení polohy řídítek.
Ruce
Z důvodu dlouhého zatížení dlaní při opírání se o řídítka tlak na nervy v této oblasti může vést k pocitu brnění. Možné řešení je například používání cyklistických rukavic, použití jiného gripu či opáskování na řídítkách.
S rozvojem terénní cyklistiky, endura a sjezdového ježdění dochází často k potížím a bolestem lokte pramenících z přetížení rukou vlivem opakovaných silných otřesů. Zde účinně pomůže epikondylární páska.
Hlava
Používáním přilby můžete předejít vážným zraněním hlavy. Mimo to je důležité udělat i další opatření, kterými snížíme riziko pádu.
Koleno
Jako důsledek častého opakované flexe a extenze během šlapání může být celá struktura kolem kolena přetížena. Jedná se především o šlachy a svaly okolo kolenního kloubu. Jako prevence před přetížením tkání je důležité správné nastavení kola. Zejména nastavení pedálů a pozice nohy na nich ve vztahu k individuální přirozené pozici kolene hraje zásadní roli. Také sedlo nastavené příliš vysoko nebo příliš nízko může způsobit problémy kolem kolena. Pokud problémy setrvávají, používání Push Sports Patella nebo Push Sports Kolenní bandáže může pomoci.