Zranění v tenise se nejčastěji týká rukou, lýtek a kotníků. Hra na tvrdých površích je pro klouby a celý pohybový aparát velice zatěžující.
Kotník
Běžné zranění kotníku při tenise je jeho vymknutí či podvrtnutí. Ve většině případů jde o inverzní poranění, k němuž dojde při dopadu na vnější hranu nohy. Následně se chodidlo stočí směrem dovnitř. Vazy a nervová vlákna na vnější straně nohy mohou být poškozeny extrémním napnutím. Naopak na vnitřní straně je riziko poškození chrupavky z důvodu nadměrného stlačení. Podle závažnosti poranění je tkáň na vnější straně kotníku natažená, natržená nebo přetržená, což způsobuje krvácení dovnitř kotníku. To vede ke vzniku otoku či modřin a kotník je bolestivý. Zhojení poškozených tkání vyžaduje čas a imobilizující fixaci podle závažnosti poranění. O postupu léčby by v závažnějších případech měl rozhodnout odborný lékař na základě vyšetření rozsahu a typu poranění. Následuje rehabilitace a nutný trénink vedoucí k návratu ke sportu. Velmi účinná jsou různá balanční cvičení. Současně je vhodné kotník chránit před možností opakovaného zranění. Naše kotníková bandáž PushSports je pro tyto případy ideálním řešením.
Lýtko
Poměrně častá jsou v tenise svalová poranění pramenící z nedostatečného rozcvičení. Výsledkem pak může být např. malá trhlina v lýtkovém svalu či jeho namožení. Pocit při tomto poranění je podobný prásknutí biče do lýtka v okamžiku, kdy ke zranění dojde.
Koleno
Kolenní kloub je velmi citlivý na zranění. Může být poškozen například nepřirozeným vytočením kolena v zátěži či po nárazu, kdy může dojít k poškození vazů a menisku. Poranění menisku způsobuje otoky kolena a může omezovat jeho ohyb a natažení. Zranění křížového vazu často způsobuje krvácení nebo tvorbu tekutiny uvnitř kolena. Koleno poté natéká, je teplé, citlivé či bolestivé, není dobře pohyblivé a je nestabilní. Někdy bývají křížové vazy a meniskus poškozeny současně. Pokud je podezření na poškození křížového vazu, je nutné, aby byla určena správná diagnóza sportovním lékařem, traumatologem nebo ortopedem. Během léčby, rehabilitace a po jejím dokončení je vhodné chránit koleno při sportování kolenní bandáží PushSports.
4hlavý sval stehenní
Úpon 4hlavého svalu stehenního pod kolenem může způsobovat problémy kvůli jeho přetížení. Tento problém se často vyskytuje mezi mladými sportovci v období rychlého růstu. Obecně nejprve dochází k růstu kostí, který je následován měkkými tkáněmi (svaly a šlachy). Mnoho mladých sportovců a sportovkyň se začíná sportu věnovat intenzivněji především v období růstu. Výsledkem pak může být namožení tohoto úponu, který ještě není dostatečně připraven udržet tak velkou námahu. Bolest je obvykle cítit v oblasti pod kolenní čéškou. Patellární páska PushSports může ulevit od bolesti a pomoci při návratu do tréninkového procesu. Správná technika dřepu je také velmi důležitá a je možné díky ní předcházet zvětšování nebo opakování tohoto typu zranění.
Zápěstí
Přetížení nebo tendinopatie jedné ze šlach okolo zápěstí je velmi časté jak na dominantní, tak nedominantní straně. Pokud svaly v oblasti zápěstí poskytují nedostatečnou stabilitu v momentě trefování míčku, šlachy mohou být chronicky bolestivé jejich přetížením. Používání bandáže zápěstí PushSports může pomoci zastabilizovat zápěstí a dát zraněnému místu klid pro zahojení. Bandáž může být také nošena mimo sport, v době hojení ihned po zranění.
Tenisový loket
Tenisový loket bývá obvykle způsoben přetížením extenzorů zápěstí. Pokud má hráč tyto potíže, ucítí značnou bolest v oblasti jejich úponů na vnější straně lokte. I nejmenší a nejsnazší pohyby, jako jsou držení šálku čaje, potřesení rukou, otevírání dveří či mytí nádobí, můžou způsobit velkou bolest. Epikondylární páska - bandáž lokte PushSports - může značně zredukovat bolest, zejména v počátečním stadiu. K vyléčení tenisové loktu je třeba také odhalit příčinu jeho vzniku, špatnou techniku úderů, nevhodná raketa či špatně zvolený výplet a grip na raketě.